دانلود دفتر برنامه ریزی قلم چی و مشاوره آزمون کارشناسی ارشد

بحثهای مرتبط با آزمونهای مختلف تحصیلات تکمیلی در این قسمت انجام میشود

دانلود دفتر برنامه ریزی قلم چی و مشاوره آزمون کارشناسی ارشد

پستتوسط milad_kamari » يکشنبه مرداد ماه 30, 1390 11:34 pm

ضمن عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات تمام کاربران عزیز امیدوارم حالتان خوب باشد یکی از دغدغه هایی که تمام کاربران دارند این هستش که از کجا شروع کنیم چجور برنامه ریزی کنیم و از این دست مسائل .

برای شروع کردن و به پایان رساندن هر کاری نیاز به 6 گام داریم :


1 ) انگیزه


2 ) مشخص کردن هدف


3 ) شناخت و کسب آگاهی از هدف پیش رو ، شناخت موانع ، ارزیابی مسیر پیش رو و همین طور چالش های آن


4 ) برنامه ریزی دقیق و اصولی بر اساس واقعیات نه ایده آل های ذهنی


یعنی اینکه شما با توجه به قابلیت ها و امکانات خودتان و بر اساس واقعیاتی که پیش رو دارید اقدام به برنامه ریزی می کنید نه با نگاه به آمال و آرزو های بیشمارتان و با تخیل فوق العاده قوی که هر روز به دوردست ها پرواز می کند .
دانشجویی که به زور آخر ترم درس می خواند نباید هفته های اول با 50 یا 60 ساعت مطالعه در هفته برنامه ریزی کند این شخص باید با هفته ای 40 ساعت شروع کند تا هم خسته نشود و هم عادت کند پس از 3 هفته تاکید می کنم 3 هفته که به آمادگی لازم رسید 1 ساعت به ساعت مطالعه ی روزانه اضافه کند .
ببینید دوستان خواسته یا ناخواسته همه ی ما معتادیم نه به معنای اعتیاد به مواد مخدر بلکه معتاد عادات صحیح و غلط هستیم که تغییر هر کدام زمان می برد اگر دوستان با روزی 8 ساعت شروع کنند مطمئنا زده می شوند و کنار می کشند شاید 3 روز اول هفته خوب بخوانید چون جوگیر شده اید و احساسی جلو می روید اما پس از اینکه خسته شدید و احساسات کم رنگ شد گریه می کنید و می گویید خدایا چرا هیچی تو مخم نمیره چقدر من خنگم خدایا منو بکش و از این دست صحبت ها که اگر کمی خودتان را بشناسید و بر اساس واقعیت ها جلو بروید هیچ وقت کم نمی آورید .


5 ) عمل به برنامه ریزی

پس از ریختن برنامه بلافاصله شروع به خواندن و مرور برنامه و به خاطر سپاری و رفع نقص های آن کنید همیشه برنامه را جلوی چشمتان بگذارید و سعی کنید برنامه ملکه ی ذهنتان شود و خودتان را مقید به برنامه بدانید و تمام کارهایتان را در چارچوب برنامه بگنجانید و به خودتان بقبولانید که شما بدون این برنامه هرگز موفق نمی شوید این گونه از آفتی که از ابتدای عمر با آن دست به گریبان هستید یعنی ریختن برنامه و عمل نکردن حتی 1 درصد به آن رهایی پیدا می کنید دلیل دیگر عمل نکردن به برنامه برنامه ریزی نکردن بر اساس واقعیات است که در بالا به آن اشاره شد .


6 ) ارزیابی مستمر

شما هر شب و هر روز و انتهای هر هفته و انتهای هر ماه باید ارزیابی کنید که چه کرده اید آیا درست برنامه ریزی کرده اید آیا به خوبی عمل کرده اید موانع کار چه چیز هایی بوده اند خلاقیت به خرج دهید میانبر ها را پیدا کنید قلق مطالعه ی بهتر هر درس را پیدا کنید و در برنامه ی بعدی پیاده کنید .


خوب عزیزان تا مرحله ی 4 به خود شما واگذار می شود در مرحله ی 4 به بعد شما نیاز دارید به یک لقمه ی آماده تر که من برایتان آماده کرده ام یعنی دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی البته اینجا بهتر است که بگویم برای حفظ قانون کپی رایت و حمایت از ناشر کل کتاب اینجا نیست فقط قسمت های پر کاربرد را برایتان قرار داده ام و پیشنهاد می کنم حتما یک نمونه از این دفتر تهیه نمایید .

دوستان روش استفاده از دفتر داخل کتاب می باشد و آن را حتما بخوانید و همین طور مقالات آن را حتما بخوانید .

یک نکته مهم :

آقایون خانوما دوستان کسی در کنکور قبول می شود که اراده ی پولادین داشته باشد ما با هم تعارف نداریم کسی که یک دور سرسری این مطالب را می خواند شاید فردا به من بد و بیراه هم بگوید که چرا وقت منو تلف کردی اما کسی که دل بدهد جدی باشد و مو به مو اجرا کند غیر ممکن است که موفق نشود ابتدای این کتاب یک جمله نوشته است :

" این برنامه برای دانش آموزان و داوطلبان جدی تنظیم شده است یعنی افرادی که با دقت و تمرکز مطالب مندرج را بخوانند و اجرا کنند دیگران از این برنامه بهره نخواهند گرفت "

رک و روراست بهتون بگم مزد زحمتتونو میگیرید مزد سخت کوشیتونو میگیرید ناز نازی هستی نمیتونی جومونگ نبینی رو خوشیات خط بکشی این برنامه به دردت نمیخوره اگر قرار بود همه با این برنامه نفر اول بشند که دیگه رتبه ی 2 تو دانشگاه نداشتیم الآن این مطالبو میخونید اجرا کردید به دردتون میخوره اجرا نکردید فقط وقتتونو هدر دادید و به این اعتقاد برسید که هر قدر برنامه ریزی منسجم و قوی تر تبر شما تیز تر و رسیدن به هدف برایتان سریع تر و آسان تر خواهد بود .

عزیزان 2 برگ از کتاب را برایتان با فرمت عکس داخل فایل قرار داده ام که به تعداد هفته هایی که تا کنکور دارید باید پرینت بگیرید طرز استفاده هم در ابتدای کتاب کاملا توضیح داده شده است حتما بخوانید و حتما استفاده کنید .

2 برگ هم شامل 1 برنامه ی روزانه و 1 برنامه ی مطالعه ی مبحثی دروس برایتان قرار می دهم که ببینید و با الهام از آن برای خودتان با تغییرات و یا بدون تغییرات استفاده کنید در برنامه ی روزانه ردیف بالا باید ساعات روز نوشته شود و در ردیف سمت راست باید تاریخ روزها را بنویسید .

برای دانلود مستقیم این فایل و دیگر ضمیمه ها لطفا از لینک زیر استفاده کنید :

دانلود دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی و دیگر ضمیمه ها
تعدادی از دوستان سوال می کنند بهترین روش برای یادگیری مطالب فرار و حفظی شامل فرمول ها و لغات زبان و ... و کلا تمام مطالب چیست ؟

در پاسخ به این عزیزان باید بگویم ما در یادگیری چندین مرحله را طی می کنیم زمانی که ما یک مطلب را مطالعه می کنیم این مطلب در حافظه ی کوتاه مدت ما ذخیره می شود این مطلب باید از حافظه ی کوتاه مدت ما به حافظه ی بلند مدت ما برود اما بدون تکرار و ایجاد شرایط مناسب برای این انتقال این اتفاق رخ نخواهد داد و یا ناقص انجام می شود .

قبل از همه چیز اجازه دهید به یکی از نگرانیهایتان پاسخ دهم آقا چرا ما هرچی میخونیم فراموش می کنیم " من کودنم هیچی حالیم نمیشه مریض شدم آلزایمر گرفتم " و از این جور صحبت ها اولا شما هیچ مشکلی ندارید و تمام این مطالب در ذهن شما حک شده منتها نیاز به موقعیتی دارد تا بروز نماید یعنی چی مثلا شما 10 سال است که یکی از دوستانتان را ندیدید بعد از 10 سال او را می بینید به شما می گوید یادت می آید فلان روز سر کلاس چی بهت گفتم شما یک آن جرقه ای در ذهنت می خورد و می گویی آره راست میگی ببینید مطالب را فراموش نکرده اید فقط موقعیت بروز آن را نداشته اید در صورتی که شاید قبلا با هزار فشار به خودتان چهره ی دوستتان یادتان می آمد .

حال چه کنیم که مطالب از حافظه ی کوتاه مدت به بلند مدت انتقال یابد :


1 ) شیوه ی مطالعه ی مناسبی را انتخاب کنید


- مطالعه ی سطحی نکنید مطالعه ی سطحی باعث می شود مطالب به سرعت از ذهن شما پاک شود شما در سر جلسه ی کنکور به سوالاتی پاسخ می دهید که عمق آن ها به 100 درصد رسیده اند زمانی که شما یک فرمول را ناقص به یادتان بیاید حتی اگر راه حل را هم بدانید احتمال دارد به پاسخ اشتباه برسید و نمره ی منفی کسب کنید .

- خلاصه برداری کنید خلاصه برداری تمرکز را بالا سرعت مطالعه را بیشتر عمق فهم مطالب را بالاتر و کار شما را برای مرور دوباره راحت تر می کند حتما امتحان کنید خواهید دید هر بار قلم را بر روی کاغذ قرار می دهید انگار بر روی ذهن خود دارید حکاکی می کنید .

- وقت بگیرید یک صفحه را در چه زمانی می خوانید و بالای آن صفحه یادداشت کنید مطمئنا این کار مطالعه ی شما را پویا تر می کند

- سوال کنید از خودتان . دائما از خودتان در مورد مباحثی که پیش از این خواندید سوال بپرسید و به آن پاسخ دهید

- سعی کنید ارتباط بین مباحث و تفاوت بین آن ها را برای خودتان مشخص کنید .

- فعال باشید هنگام مطالعه زیر مطالب خط بکشید

- نور مناسب و محل مناسبی را هنگام مطالعه انتخاب کنید .

تعدادی از دوستان می پرسند کتابخانه برویم یا در خانه بخوانیم ؟
هر جا که احساس آرامش بیشتر و شرایط مطالعه فراهم تر باشد برای مطالعه مناسب تر است توجه داشته باشید اگر به کتابخانه می روید به نیت مطالعه بروید نه همنشینی با دوستان و ...

2 ) خواب مناسبی داشته باشید

انتقال مطالب از حافظه ی کوتاه مدت به بلند مدت 100 % با خواب مناسب ارتباط مستقیم دارد شما باید حتما شبها حداقل 6 ساعت تا 7 ساعت بخوابید در صورت رعایت نکردن این مساله فقط دارید خودتان را خسته می کنید یادتان باشد قبل از استفاده از اهرم زور کمی هم فکر کنید که آیا فشاری که دارید به خودتان می آورید کار درستی است یا خیر ؟

بعد از ناهار حتما بخوابید . 1 ساعت خواب بعد از ظهر شما را با نشاط و سرزنده تر می کند و شما نوبت مطالعه ی بعد از ظهر را خیلی بهتر می توانید شروع کنید . در خوابیدن افراط نکنید خواب بیش از حد هم عمل تصفیه ی خون را معکوس انجام خواهد داد .


3 ) تغذیه ی مناسب

غذا های سنگین نخورید غذاهایی بخورید که تمام نیاز های شما را به پروتئین و ویتامین و ... را تامین کند .


4 ) مرور و مرور و مرور

و اما آخرین و مهم ترین مورد مرور مطالب هست شما تا زمانی که مرور نکنید عمق مطلب را بالا نمی برید و هیچ سودی در دراز مدت برای شما ندارد .
تا به حال روش های مختلفی را دیده اید جی 5 لایتنر نمیدونم تیک 8 و .... آیا تا به حال از خودتان پرسیدید که این ها چی هستند که غوغا می کنند خیلی باحالند بیا و ببین کولاک می کنن و ... اصلا بر چه اساس هستند ؟

تمام این ها فقط بر اساس مرور هستند من قول می دهم شما اگر هر مطلبی را امروز بخوانید فردا بخوانید همین طور 3 روز دیگر 1 هفته دیگر 1 ماه دیگر و 3 ماه دیگر اصلا غیر ممکن است تا آخر عمرتان فراموش کنید .
برای نمونه در فایل بالا 2 برگ از کتاب تیک 8 گاج را نیز قرار داده ام که خودتان می توانید ملاحظه کنید .

و اما آخرین نکته :

هیچ وقت نگذارید خسته شوید به محض احساس خستگی درس را رها کنید و به خودتان استراحت بدهید و دوباره شروع کنید شاید دیده باشد شکستن چوب پوسیده بسیار راحت تر از چوب سالم است زمانی که خسته می شوید و به خودتان فشار می آورید برای رهایی از خستگی مضاعف پیش آمده باید بسیار بیشتر وقت بگذارید برای استراحت نسبت به سابق و این هم اتلاف وقت است و هم تمرکز مطالعه ی شما را بر هم می زند .

دوستان مطمئن باشید تمام شرایط مناسب یکجا کنار شما جمع نمی شوند پس شروع کنید و با توکل به خدا بر افکار بد و منفی غلبه کنید مطمئن باشید موفق می شوید فقط کافیست تلاش کنید و ثابت قدم باشید .


منبع و پسورد: www.civil-eng.ir
ارسال کاملاً رایگان مطالب سایت ویژه کاربران
viewtopic.php?f=94&t=311

پروژه های دانشجویی عمران و معماری، آموزش بنايي، گچکاری، ساختمان سازی، کاشیکاری، آجر کاری، مقالات، نرم افزار، آبجکت، متریال و ...

عضويت  / ورود

نماد کاربر
milad_kamari
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 1217
تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 5, 1389 1:00 am
محل سکونت: تهران
تشکر کرده: 24 بار
تشکر شده: 44 بار
امتياز: 18263

بازگشت به آزمونها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron